Luid de klok voor de kinderen
Op dinsdag 18 februari was onze gemeente vertegenwoordigd in de doorgaande viering van het kerkasiel in de Open Hof in Kampen. Al drie maanden lang is daar een doorgaande viering t.b.v. de familie Babayants, die door voorgangers uit het hele land wordt vormgegeven. Ds. Ries Nieuwkoop en ds. Chica van Dam zijn er ook met regelmaat. Net als ds. Nelleke Eygenraam, zoals ze afgelopen zondag in de cantateviering vertelde.
Deze dinsdag was ds. Margo Jonker aanwezig, samen met diaken Marga Konings. Er schoven ook anderen aan in de viering. En zo was er van 12.00 uur tot 14.00 uur een ingetogen viering rondom woord en licht, lied en stilte. We zongen samen liederen, waaronder psalm 104 en 93. En we lazen van Mozes in het biezenmandje – Exodus 2. Dat lezen was in de vorm van een lectio divina. En we maakten er een krijttekening bij. Waardevol om zo samen, delend en zingend, de viering vorm te geven. We sloten de viering af met het lied ‘Met vrede gegroet en gezegend met licht’. De twee uur vloog voorbij.
Het licht van de doorgaande viering kregen wij overgedragen van een groep ‘Wandelmaatjes’. En wij konden het licht doorgeven aan voorganger Gerrit Krul uit Luthers Utrecht. Hij had de viering vormgegeven rondom de ‘Sterfdag van Maarten Luther 18 februari 1546’. Waardevol om zo bijeen te zijn. Ingrid Oosten had eigenlijk aanwezig zullen zijn met gitaar en zang. Maar zij was geveld door griep. Beterschap, Ingrid!

